Muitininkai primena: nori egzotiško suvenyro – pasirūpink leidimu

Vakar, kovo 15 d., Vilniaus oro uoste muitinės pareigūnai Lietuvos pilietės, atskridusios per Rygą iš Dubajaus (JAE), bagaže aptiko paslėptų koralų, kurie, kaip įtariama, įvežti pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvenciją.

Muitininkai, atlikdami atvykusiųjų bagažo

Read more: Muitininkai primena: nori egzotiško suvenyro – pasirūpink leidimu

Svarbi informacija verslui: akcizinių prekių importo ir eksporto pokyčiai

Informuojame, kad rubrikoje Verslui /Muitinės procedūros/Elektroninės sistemos/Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos/ Sąsaja su AIS (eksportasimportas) paskelbta (atnaujinta) informacija apie nuo š. m. balandžio 2 d. taikomus pakeitimus deklaruojant importuojamas ir eksportuojamas akcizines prekes.

Lietuvos muitinė - informacija atnaujinta: 2012-04-02

Įvedami apribojimai sunkiasvoriam transportui Baltarusijos keliuose

Baltarusijos Transporto ir komunikacijų ministerija informavo Muitinės departamentą, kad nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d ir nuo gegužės 20 d. iki rugpjūčio 31 d. įvedami pavasario ir vasaros laikotarpiui apribojimai sunkiasvoriam transportui Baltarusijos keliuose.

Dokumentą rusų kalba dėl apribojimų galite rasti čia.

Apribojimai, nustatyti vasaros laikotarpiui, netaikomi transporto priemonėms, kurios vykdo keleivių vežimą, gyvų gyvūnų, gėlių,

Read more: Įvedami apribojimai sunkiasvoriam transportui Baltarusijos keliuose

Muitinė perspėja: raminamieji vaistai iš trečiųjų šalių be recepto gali kainuoti laisvę

Muitinės pareigūnai pastebėjo, kad šiais metais padaugėjo atvejų, kai iš Lietuvos į užsienį paštu mėginama siųsti raminamuosius (dažniausiai rusiškos kilmės) vaistus. Tokiems siuntėjams derėtų žinoti, kad jeigu aptiktų vaistų sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, jiems gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pasak Muitinės

Read more: Muitinė perspėja: raminamieji vaistai iš trečiųjų šalių be recepto gali kainuoti laisvę

Svarbi informacija verslui

Informuojame, kad akcizais apmokestinamų importuojamų prekių, kurias numatoma išgabenti į kitą ES valstybę narę ir kurios iki šio išgabenimo laikinai padedamos į akcizais apmokestinamų prekių sandėlį, esantį Lietuvoje, importo deklaracijų duomenys nuo 2012 m. gegužės 9 d. bus siunčiami į Akcizų informacinę sistemą (AIS) ir, AIS priemonėmis parengus elektroninį akcizais apmokestinamų prekių gabenimo dokumentą (e-AD), bus atliekama kryžminė tų duomenų patikra.

Muitinės įstaigai, kurioje įforminta muitinės procedūra, Valstybinės

Read more: Svarbi informacija verslui

Additional information