Muitinės departamento ir Valstybinės mokesčių inspekcijos išskirtinis dėmesys „42“ procedūrai

 

 

Šiandien, lapkričio 12 d., Muitinės departamentas (MD) ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), tęsdami glaudų bendradarbiavimą, pasirašė susitarimą, pagal kurį organizuos bendrus institucijų veiksmus gerinant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir akcizų surinkimą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas „42“ muitinės procedūros kontrolei bei mokesčių mokėtojų vykdomoms operacijoms importo / eksporto terminaluose.

VMI ir MD atstovai iki gruodžio pabaigos pateiks išsamias išvadas dėl galimų mokesčių vengimo grėsmių ir jų mažinimo priemonių taikant „42“ muitinės procedūrą, kai importuotojas atleidžiamas nuo PVM nes importuotos prekės bus išgabentos į kitą valstybę narę; dėl importo PVM sumokėjimo / įskaitymo; dėl prekių, laikomų importo ir eksporto terminaluose (laikinojo prekių saugojimo sandėlyje) arba muitinės sandėliuose perpardavimo sandorių; dėl Bendrijos prekių gabenimo per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją (tranzito).

Institucijos taip pat sutarė numatyti, kaip efektyviau galėtų būti panaudojamos transporto priemonių valstybinių numerių ir konteinerių kodų atpažinimo sistemos galimybės, kontroliuojant mokesčių vengimo požiūriu rizikingų mokesčių mokėtojų veiklą.

Primename, kad „42“ muitinės procedūra leidžia į Europos Bendrijų teritoriją importuoti prekes nemokant importo PVM, todėl ji dažnai tampa patrauklia priemone ES pradėti „karuselinio“ PVM sukčiavimo grandines.

Pastaraisiais dešimtmečiais ES valstybių narių nacionaliniai biudžetai netenka daug pajamų dėl tarptautinio PVM sukčiavimo (taip vadinamo „karuselinio“ PVM sukčiavimo ar sukčiavimo įtraukiant „dingusius prekeivius“), kai nesąžiningi mokesčių mokėtojai, perparduodami prekes ar paslaugas, išrašo pirkėjams sąskaitas su PVM, kurio jie nesumoka į valstybės biudžetą, o pirkėjai šį pirkimo PVM įtraukia į PVM atskaitą ir apgaulės būdu susigrąžina iš valstybės biudžeto.

ES valstybių narių mokesčių administratoriai (taip pat ir MD bei VMI) pastaruoju metu nustatė ir tiria didelio masto galimo tarptautinio sukčiavimo atvejus, prekiaujant kuru (dyzeliniu kuru, benzinu, tepaline alyva), kai prekių importo metu taikant „42“ muitinės procedūrą ir panaudojant „dingusius prekeivius“ išvengiama ne tik PVM, bet ir akcizų.

Muitininkai primena: nori egzotiško suvenyro – pasirūpink leidimu

Vakar, kovo 15 d., Vilniaus oro uoste muitinės pareigūnai Lietuvos pilietės, atskridusios per Rygą iš Dubajaus (JAE), bagaže aptiko paslėptų koralų, kurie, kaip įtariama, įvežti pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvenciją.

Muitininkai, atlikdami atvykusiųjų bagažo

Skaityti daugiau: Muitininkai primena: nori egzotiško suvenyro – pasirūpink leidimu

Muitinė perspėja: raminamieji vaistai iš trečiųjų šalių be recepto gali kainuoti laisvę

Muitinės pareigūnai pastebėjo, kad šiais metais padaugėjo atvejų, kai iš Lietuvos į užsienį paštu mėginama siųsti raminamuosius (dažniausiai rusiškos kilmės) vaistus. Tokiems siuntėjams derėtų žinoti, kad jeigu aptiktų vaistų sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, jiems gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pasak Muitinės

Skaityti daugiau: Muitinė perspėja: raminamieji vaistai iš trečiųjų šalių be recepto gali kainuoti laisvę

Svarbi informacija verslui: akcizinių prekių importo ir eksporto pokyčiai

Informuojame, kad rubrikoje Verslui /Muitinės procedūros/Elektroninės sistemos/Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos/ Sąsaja su AIS (eksportasimportas) paskelbta (atnaujinta) informacija apie nuo š. m. balandžio 2 d. taikomus pakeitimus deklaruojant importuojamas ir eksportuojamas akcizines prekes.

Lietuvos muitinė - informacija atnaujinta: 2012-04-02

Įvedami apribojimai sunkiasvoriam transportui Baltarusijos keliuose

Baltarusijos Transporto ir komunikacijų ministerija informavo Muitinės departamentą, kad nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d ir nuo gegužės 20 d. iki rugpjūčio 31 d. įvedami pavasario ir vasaros laikotarpiui apribojimai sunkiasvoriam transportui Baltarusijos keliuose.

Dokumentą rusų kalba dėl apribojimų galite rasti čia.

Apribojimai, nustatyti vasaros laikotarpiui, netaikomi transporto priemonėms, kurios vykdo keleivių vežimą, gyvų gyvūnų, gėlių,

Skaityti daugiau: Įvedami apribojimai sunkiasvoriam transportui Baltarusijos keliuose

Papildoma informacija