Asociacijos “Lineka” prezidentas Vytautas Levickas: mes ne papuasai ir žinome, kas tai yra logistika ir kas tai yra ekspedijavimas.
1. Tai vis dėlto, kas yra „Lineka“?
„Lineka“ - tai asociacija, jungianti transporto ekspedicines kompanijas. Kitaip tariant, tai grupė įmonių, grupė žmonių, kurie nori ir daro įtaką transporto ekspediciniam verslui.
Nuo birželio 22 d. iki 2015 m. rugsėjo mėn. Lavoriškių pasienio kontrolės punkte bus vykdomi automobilių eismo juostų remonto darbai, todėl gali būti ribojamas krovininių ir lengvųjų automobilių eismas.
Muitinės departamentas rekomenduoja piliečiams, ketinantiems vykti į Baltarusijos Respubliką, atkreipti dėmesį į šiuos laikinus apribojimus.
Lietuvos muitinė įsigijo naują Didžiosios Britanijos kompanijos „Rapiscan Systems“ gamybos mobiliąją rentgeno kontrolės sistemą. Šiuo metu tai moderniausia sistema iš Baltijos šalyse muitinių naudojamų mobiliųjų rentgeno kontrolės sistemų.
Numatoma, kad ši sistema bus naudojama visuose muitinės kelio
Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai kelyje Šiauliai−Palanga, netoli Kužių, vakar ryte patikrinimui sustabdė krovininį automobilį „Scania“, vairuojamą 36 m. Lenkijos piliečio R. J. Patikrinus gabenamą krovinį ir vairuotojo turimus dokumentus paaiškėjo, kad automobilio
Rusijos pasienio punktams priskirta tam tikra kompetencija
Lietuvos Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad nuo 2012 m. balandžio 29 d. įsigalioja Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ir socialinio vystymo ministerijos 2012 m. kovo 7 d. įsakymas Nr. 207, kuriuo patvirtinti 3 skirtingi Rusijos Federacijos pasienio kontrolės punktų sąrašai, per kuriuos leidžiama įvežti į Rusijos Federacijos teritoriją tam tikras prekes.
Su pasienio punktų sąrašais, per kuriuos leidžiama gabenti tam tikrus krovinius, rasite čia.
Rusijos muitinė informavo Muitinės departamentą, kad nuo 2012 m. birželio 17 d. norint automobiliais įvežti prekes į Naująją muitų sąjungą (Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano) privaloma pateikti išankstinę informaciją (Muitų sąjungos komisijos sprendimas Nr. 899, 2011-12- 09).
Primename, kad nuo 2012 m. birželio 17 d. norint automobiliais įvežti prekes į Naująją muitų sąjungą (Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano) privaloma pateikti išankstinę informaciją.
Išankstinės informacijos pateikimo tvarka buvo aptariama gegužės 15 d. muitinės surengtame Muitinės konsultacinio komiteto posėdyje, kuriame pranešimus šia tema skaitė bei elektroninio išankstinių duomenų pateikimo portalą pristatė Rusijos
Informuojame, kad akcizais apmokestinamų importuojamų prekių, kurias numatoma išgabenti į kitą ES valstybę narę ir kurios iki šio išgabenimo laikinai padedamos į akcizais apmokestinamų prekių sandėlį, esantį Lietuvoje, importo deklaracijų duomenys nuo 2012 m. gegužės 9 d. bus siunčiami į Akcizų informacinę sistemą (AIS) ir, AIS priemonėmis parengus elektroninį akcizais apmokestinamų prekių gabenimo dokumentą (e-AD), bus atliekama kryžminė tų duomenų patikra.
Muitinės įstaigai, kurioje įforminta muitinės procedūra, Valstybinės
Baltarusijos Transporto ir komunikacijų ministerija informavo Muitinės departamentą, kad nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d ir nuo gegužės 20 d. iki rugpjūčio 31 d. įvedami pavasario ir vasaros laikotarpiui apribojimai sunkiasvoriam transportui Baltarusijos keliuose.
Dokumentą rusų kalba dėl apribojimų galite rasti čia.
Apribojimai, nustatyti vasaros laikotarpiui, netaikomi transporto priemonėms, kurios vykdo keleivių vežimą, gyvų gyvūnų, gėlių,
Muitinės pareigūnai pastebėjo, kad šiais metais padaugėjo atvejų, kai iš Lietuvos į užsienį paštu mėginama siųsti raminamuosius (dažniausiai rusiškos kilmės) vaistus. Tokiems siuntėjams derėtų žinoti, kad jeigu aptiktų vaistų sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, jiems gresia baudžiamoji atsakomybė.
Informuojame, kad rubrikoje Verslui /Muitinės procedūros/Elektroninės sistemos/Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos/ Sąsaja su AIS (eksportas, importas) paskelbta (atnaujinta) informacija apie nuo š. m. balandžio 2 d. taikomus pakeitimus deklaruojant importuojamas ir eksportuojamas akcizines prekes.
Vakar, kovo 15 d., Vilniaus oro uoste muitinės pareigūnai Lietuvos pilietės, atskridusios per Rygą iš Dubajaus (JAE), bagaže aptiko paslėptų koralų, kurie, kaip įtariama, įvežti pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvenciją.
Šiandien, lapkričio 12 d., Muitinės departamentas (MD) ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), tęsdami glaudų bendradarbiavimą, pasirašė susitarimą, pagal kurį organizuos bendrus institucijų veiksmus gerinant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir akcizų surinkimą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas „42“ muitinės procedūros kontrolei bei mokesčių mokėtojų vykdomoms operacijoms importo / eksporto terminaluose.
VMI ir MD atstovai iki gruodžio pabaigos pateiks išsamias išvadas dėl galimų mokesčių vengimo grėsmių ir jų mažinimo priemonių taikant „42“ muitinės procedūrą, kai importuotojas atleidžiamas nuo PVM nes importuotos prekės bus išgabentos į kitą valstybę narę; dėl importo PVM sumokėjimo / įskaitymo; dėl prekių, laikomų importo ir eksporto terminaluose (laikinojo prekių saugojimo sandėlyje) arba muitinės sandėliuose perpardavimo sandorių; dėl Bendrijos prekių gabenimo per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją (tranzito).
Institucijos taip pat sutarė numatyti, kaip efektyviau galėtų būti panaudojamos transporto priemonių valstybinių numerių ir konteinerių kodų atpažinimo sistemos galimybės, kontroliuojant mokesčių vengimo požiūriu rizikingų mokesčių mokėtojų veiklą.
Primename, kad „42“ muitinės procedūra leidžia į Europos Bendrijų teritoriją importuoti prekes nemokant importo PVM, todėl ji dažnai tampa patrauklia priemone ES pradėti „karuselinio“ PVM sukčiavimo grandines.
Pastaraisiais dešimtmečiais ES valstybių narių nacionaliniai biudžetai netenka daug pajamų dėl tarptautinio PVM sukčiavimo (taip vadinamo „karuselinio“ PVM sukčiavimo ar sukčiavimo įtraukiant „dingusius prekeivius“), kai nesąžiningi mokesčių mokėtojai, perparduodami prekes ar paslaugas, išrašo pirkėjams sąskaitas su PVM, kurio jie nesumoka į valstybės biudžetą, o pirkėjai šį pirkimo PVM įtraukia į PVM atskaitą ir apgaulės būdu susigrąžina iš valstybės biudžeto.
ES valstybių narių mokesčių administratoriai (taip pat ir MD bei VMI) pastaruoju metu nustatė ir tiria didelio masto galimo tarptautinio sukčiavimo atvejus, prekiaujant kuru (dyzeliniu kuru, benzinu, tepaline alyva), kai prekių importo metu taikant „42“ muitinės procedūrą ir panaudojant „dingusius prekeivius“ išvengiama ne tik PVM, bet ir akcizų.
[pause]
UAB "Akleta" ir UAB "Akleta logistics" - tai įmonių grupė, kurias vienija pagrindinistikslas - suteikti Jums kompleksinę krovinių gabenimo „nuo durų iki durų“ paslaugą. Mes padėsime teisingai parengti krovinio gabenimui reikalingą dokumentaciją, atstovausime Jus gaunant reikalingus leidimus, sertifikatus, atstovausime Jus muitinėje ir kitose valdžios įstaigose. Mūsų aukštos klasės specialistai jau eilę metų sėkmingai dirba šioje srityje ir garantuoja Jums greitą, kokybišką ir mandagų aptarnavimą bei saugų krovinio pristatymą nurodytu adresu.
Intrastato ataskaitų pildymas - viena iš UAB Akleta teikiamų paslaugų. Intrastato tikslas - teikti informaciją apie įmonių prekių srautus tarp Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių. Intrastato ataskaitų teikimas yra privalomas visiems PVM mokėtojams, kurie vykdydami prekybinius sandorius su Europos Sąjungos valstybių ūkio subjektais, išveža arba įsiveža prekių, kurių metinė vertė didesnė nei Statistikos departamento apskaičiuotoji asimiliacijos riba. Intrastato sistemos taikymą nustato Europos Sąjungos teisės aktai, o už jų nevykdymą numatyta administracinė atsakomybė.
-Atstovaujame įmonę muitinėje muitinės audito metu ( mūsų įmonė prisiima atsakomybę už INTRASTATO ataskaitoje pateiktų duomenų teisingumą, dalyvauja įmonėje, vykstant muitinės auditui). Manome, kad šis pasiūlymas bendradarbiauti Jus sudomins, sutaupys Jūsų laiką ir pinigus, o mūsų įmonė galės teikti Jums kokybiškas, Jūsų verslo poreikius, specifiką ir apimtį atitinkančias paslaugas.
LIETUVOS STATISTIKOS DEPARTAMENTO GENERALINIO DIREKTORIAUS
Į S A K Y M A S
DĖL 2012 M. INTRASTATO RIBŲ NUSTATYMO
2011 m. spalio 28 d. Nr. DĮ-209
Vilnius
Įgyvendindama 2004 m. kovo 31 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 638/2004 dėl prekybos prekėmis tarp valstybių narių Bendrijos statistinių duomenų, panaikinantį Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 3330/91 (OL 2004 m. specialusis leidimas, 2 skyrius, 16 tomas, p. 64), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2009 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 222/2009 (OL 2009 L 87, p. 160), ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 10 d. nutarimo Nr. 1086 „Dėl užsienio prekybos ir pridėtinės vertės mokesčio duomenų rinkimo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 72-3034) 2.2 punktą bei siekdama mažinti Lietuvoje pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojais registruotų asmenų statistinės atskaitomybės naštą,
Ekspeditorius - transporto proceso organizatorius. Mes parenkame ir pasiūlome klientui tinkamiausią būdą kaip gabenti krovinį. Mes sukūrėme patikimą ir išvystytą krovinių pervežimo sistemą, kuri pasižymi tikslumu, saugumu ir patikimumu. Atrinkome ir sudarėme sutartis su patikimomis transporto įmonėmis, todėl, operatyviai galime pasiūlyti reikalingą transporto priemonę Jūsų kroviniui reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje. Ekspedijuodami krovinius, suorganizuojame visus reikalingus transportavimo būdus ir kontroliuojame jų gabenimo eigą nuo pakrovimo ir dokumentų išrašymo iki krovinio pristatymo į galutinę paskirties vietą.
Tarptautinis gabenimas bei ekspedijavimas visose Europos ir NVS šalyse yra kuruojami kvalifikuotų kompanijos transporto vadybininkų. Mūsų teikiamų paslaugų saraše ne tik tarptautinis krovinių gabenimas, bet ir ir vietiniai krovinių pervežimai (vietinė distribucija) iš mūsų partnerių sandėlių.
Autotransportas:
• pilnai pakrautos transporto priemonės ar dalinių krovinių logistika;
• automobiliai su ADR įranga pavojingiems kroviniams gabenti;
• negabaritiniai ir sunkiasvoriai kroviniai – optimalus transporto priemonių parinkimas, leidimai, draudimas;
• automobiliai su tentinėmis priekabomis – visų rūšių kroviniams.
Krovinių gabenimas oro transportu - tai vienas saugiausių ir greičiausių krovinių gabenimo būdų. Savo klientams mes lengvai prisitaikome unikalius, specifinių krovinių gabenimo reikalavimus ir garantuojame, kad krovinys bus vežamas tinkamai, reikiamoje temperatūroje ar pakuotėje. Kadangi bendradarbiaujame su daugeliu žinomų aviakompanijų, galime garantuoti greitą ir saugų krovinių pristatymą visame pasaulyje.
Siūlomos paslaugos:
• Krovinių ekspedijavimas oro transportu į (iš) visas pasaulio šalis;
• Operatyvus krovinių eksporto dokumentų parengimas bei procedūrų įforminimas, net likus kelioms valandoms iki skrydžio;
• Krovinio pristatymas iki gavėjo durų (DDU, DDP pristatymo sąlygos);
• Krovinių sandėliavimas ir paruošimas pervežimui, pakavimas;
• Krovinių, kuriems reikalingos specifinės pervežimo sąlygos, gabenimas;
Krovinių gabenimas jūrų transportu yra vienas pigiausiu būdu pervežti tiek įprastinius, tiek sunkius ar didelių gabaritų krovinius. Bendradarbiaudami su partneriais tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, transportuojame krovinius laivais į (iš) visas pasaulio šalis. Užsakovo poreikiams patenkinti siūlome pilnų konteinerių (FCL), dalinių krovinių (LCL), negabaritinių krovinių gabenimą. Taip pat galimas informacijos apie krovinio judėjimą teikimas.
• Laivų frachtavimas didelės apimties/svorio krovinių gabenimui;
• Pilnai pakrautų (FCL) konteinerių ir dalinių krovinių (LCL) gabenimas visomis kryptimis (žr. Jūrų konteinerių matmenys );
• Gabenimas specialiais konteineriais: Open Top, Flatrack, Platform, Reefer ir t.t.;
Atstovaudami klientams muitinėje, atliekame už juos visas su muitine susijusias procedūras. Mes ne tik parengiame dokumentus, bet ir galime fiziškai atstovauti krovinio tikrinimo metu, bendrauti su muitinės pareigūnais.
Užsakovui pageidaujant, galime atstovauti užsakovui Teritorinėje muitinėje ar Muitinės departamente sprendžiant klausimus, susijusius su prekių deklaravimu (paduodame prašymus, gauname leidimus, pratęsiame tranzito terminą, gauname paaiškinimus dėl muitinės procedūrų ar muitinės sankcionuotų veiksmų vykdymo, prekių klasifikavimo, pateikiame prekių pavyzdžius (mėginius) muitinės laboratorijai prekių klasifikavimui ir kt.).
Mūsų klientai gali viską patikėti mums ir negaišti savo brangaus laiko tvarkant dokumentus bei tuo tarpu užsiimti savo tiesiogine veikla.
Užsakovui pageidaujant, galime ne tik atstovauti muitinėje, atlikdami už juos visas su muitine susijusias procedūras. Taip pat galime dalyvauti ir paruošiamajame procese gaunant reikiamas licencijas, sertifikatus ir pan. Galime atstovauti užsakovui Teritorinėje muitinėje ar Muitinės departamente sprendžiant klausimus, susijusius su prekių deklaravimu (paduodame prašymus, gauname leidimus, pratęsiame tranzito terminą, gauname paaiškinimus dėl muitinės procedūrų ar muitinės sankcionuotų veiksmų vykdymo, prekių klasifikavimo, pateikiame prekių pavyzdžius (mėginius) muitinės laboratorijai prekių klasifikavimui ir kt.).
Mūsų klientai gali viską patikėti mums ir negaišti savo brangaus laiko tvarkant dokumentus bei tuo tarpu užsiimti savo tiesiogine veikla.
Užsakovui pageidaujant, galime atstovauti įforminant eksporto procedūras subsidijuojamiems produktams. Apie "EKSPORTO PROCEDŪRŲ TAIKYMO YPATUMUS Į TREČIĄSIAS ŠALIS IŠGABENANT KOMPENSUOJAMUS ŽEMĖS ŪKIO PRODUKTUS"
TURINYS
• Įžanga • I. Kompetentingos institucijos • II. Subsidijuojamų kroviniųpriėmimas pervežimui • III. Pervežimas • IV. Krovinio pateikimas išvežimo įstaigai • V. Vežėjo pareigos ir atsakomybė, gabenant subsidijuojamus krovinius • VI. Vežėjo teisės gauti įrodymus, kad pervežimo operacija buvo atlikta korektiškai
Iš trečiųjų šalių Tarnybos kontroliuojamas prekes: gyvūninius produktus, gyvūnus, pašarus, negyvūninius maisto produktus, leidžiama įvežti tik per tuos pasienio kontrolės punktus, kuriuose veikia Tarnybos pasienio veterinarijos postai (toliau – PVP).
Kiekvienai įvežamai iš trečiųjų šalių į Lietuvą Tarnybos kontroliuojamai siuntai atliekamas veterinarinis tikrinimas. Veterinarinio tikrinimo metu yra siekiama užtikrinti, kad iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungos teritoriją būtų įvežami tik saugūs ir kokybiški gyvūniniai produktai, pašarai bei negyvūniniai maisto produktai, atitinkantys teisės aktuose nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus, bei kontroliuoti įvežamų gyvūnų sveikatos būklę ir gyvūnų gerovės reikalavimų laikymąsi. Atlikus siuntos veterinarinį tikrinimą ir nustačius, kad ji neatitinka nustatytų teisės aktuose reikalavimų, siunta gali būti grąžinama siuntėjui arba nukreipta perdirbimui ar sunaikinimui.
Oficialių paklausimų, atsakymų bei skundų mokesčių monitoringas, rekomendacijų užsakovui rengimas, dokumentų projektų užsakovui bei kitoms institucijoms paruošimas ir dalyvavimas derybose su šiomis institucijomis.
Įvairiausiais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ar sumokėjimo klausimais įmonės pirmiausia kreipiasi į vietos mokesčių administratorių – apskrities valstybinę mokesčių inspekciją ar jos teritorinį skyrių. Mūsų specialistai padės Jums surašyti reikiamus prašymus esant reikalui, kaip Jūsų atstovas kreipsis į Valstybinę mokesčių inspekciją prie Finansų ministerijos – centrinį mokesčių administratorių. Prašymai ir skundai, pateikti centriniam mokesčių administratoriui, nagrinėjami vadovaujantis galiojančiais Viešojo administravimo, Visuomenės informavimo ir kitais įstatymais. Naujosios taisyklės išsamiau paaiškina, kaip aptarnaujami ir priimami su prašymais ir skundais atvykę asmenys, kaip jie išklausomi, konsultuojami. Taisyklės reglamentuoja tiesiogiai pristatytų prašymų ar skundų nagrinėjimą, su tuo susijusių priimtų sprendimų įforminimą ir perdavimą asmenims.
Ši instrukcija parengta vadovaujantis 1993 m. liepos 2 d. Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2454/93, išdėstancio Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančo Bendrijos muitinės kodeksą, įgyvendinimo nuostatas (OL 2004 m. specialusis leidimas, 2 skyrius, 6 tomas, p. 3) (su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2010 m. lapkricio 18 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 1063/2010 (OL 2010 L307, p. 1) (toliau – Reglamentas Nr. 2454/93), 30A, 37 ir 38 priedais ir nustato bendrojo administracinio dokumento ir jo papildomuju lapų rinkinių pildymo tvarką deklaruojant prekes Lietuvos Respublikos muitinei. Tais atvejais, kai teisės aktu nustatyta speciali nurodytuju rinkiniu ar atskiru ju langeliu pildymo tvarka, turi buti vadovaujamasi tų teisės aktų nuostatomis.
• Bendrojo administracinio dokumento (BAD) pildymas (importo, eksporto, tranzito procedūroms);
• CMR pildymas;
• TIR knygelės pildymas, TIR elektroninių duomenų ruošimas ir perdavimas.
Kiekvienam krovinio savininkui labai svarbu, kad jam priklausantis krovinys butu saugiai ir patikimai sandeliuojamas, kol bus pristatytas i galutine paskirties vieta. Dirbdami su patikimais partneriais galime pasiulyti palankias salygas ir ikainius kroviniu sandeliavimui ir pakrovimo – iškrovimo darbams, kroviniu perpakavimui, rūšiavimui ar paskirstymui, kroviniu paruošimui transportuoti.
Sandėliai įrengti pritaikius moderniausias technologijas, atitinkančias mūsų klientų poreikius. Šie sandėliai yra 10,2 metrų aukščio. Bendras sausų sandėlių plotas siekia 14.000 m2. Veikia naujausia temperatūros palaikymo sistema. Taip pat yra šaldymo kameros, kurių bendras plotas viršija 20.000 m2. Sandėliai turi 65 pakrovimo vartus, kurie privažiuojami autotransportu bei geležinkeliu, jungiančiu terminalą su uostu bei visu pasauliu.
Sandėliai bei teritorija stebimi vaizdo kameromis 24 val. per parą. Įdiegta efektyvi sandėlių valdymo ir apsaugos sistema siekiant užtikrinti krovinio kontrolę ir apsaugą. Radijo terminalais fiksuojamas bei kontroliuojamas kiekvienas krovinys, kuris patenka į sandėlį ar išvyksta iš jo 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Klientai turi galimybę kontroliuoti sandėliuojamo krovinio likučius internetu.
Norėdami sužinoti maršrutą kaip pas mus atvykti, po žemėlapiu esančiame langelyje įrašykite savo adresą (pavyzdžiui Priestočio 1, Klaipėda) ir spauskite "Get directions". Žemėlapis parodys maršrutą ir kelionės legendą:
Vakar, kovo 15 d., Vilniaus oro uoste muitinės pareigūnai Lietuvos pilietės, atskridusios per Rygą iš Dubajaus (JAE), bagaže aptiko paslėptų koralų, kurie, kaip įtariama, įvežti pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvenciją.
Muitininkai, atlikdami atvykusiųjų bagažo
tikrinimą, rentgeno kontrolės įrangos sistema minėtos keleivės bagaže pamatė daiktus, panašius į koralus. Detaliai patikrinę bagažą, muitinės pareigūnai tarp nardymo įrangos rado paslėptus 5 koralus. Surašytas prekių sulaikymo protokolas, koralai pateikti specialisto išvadoms gauti. Keleivei gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda iki 3 tūkst. litų.
Pasak muitinės pareigūnų, keliautojai nepelnytai piktinasi, kai sulaikomi jų vežami egzotiniai suvenyrai, kurių įsigijimą kontroliuoja CITES konvencija. Vienas pagrindinių šios konvencijos principų – mažinti egzotinių gyvūnų bei augalų įsigijimo poreikį, o dingus poreikiui, nebus ir pasiūlos. Tokiu būdu užkertamas kelias retų gyvūnų bei augalų rūšių naikinimui − jei kiekvienas keliautojas iš tropinių kraštų parsivežtų bent po vieną koralo nuolaužą, daugelis gražiausių koralinių rifų netrukus išnyktų.
Muitinės departamentas primena, kad norintiems iš egzotinių šalių parsivežti suvenyrų, pirmiausiai būtina susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis, kurias galima rasti čia. Šios taisyklės reglamentuoja laukinių gyvūnų, jų dalių ar produktų, gautų iš laukinių gyvūnų pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką. Šių taisyklių reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, esantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Taisyklėse taip pat išvardyti leidimai, kuriuos privaloma pateikti muitinės įstaigai: vienkartinis CITES leidimas gyvūnų importui ir eksportui bei vienkartinis leidimas įvežti gyvūnus į Lietuvos Respubliką arba išvežti iš jos. Keliautojai, ketinantys įsigyti egzotiškų suvenyrų, pagamintų iš laukinių gyvūnų, augalų ar jų dalių, dar prieš išvykdami į kelionę tokių leidimų turi kreiptis į Valstybinę aplinkos apsaugos agentūrą.