Top 10 didžiausių pasaulio jūrų uostų 2011

 

Uosto  pajėgumas matuojamas TEU (dvidešimt pėdų ekvivalento vienetais). Remiantis šiuo skaičiavimo vienetu, buvo įvertinta  Top-10 pasaulio jūrų uostų, kaip didžiausių uostų pasaulyje. Beje, dauguma jūrų uostų, įvertintų kaip  didžiausi, yra  Azijos žemyne ir daugiausia jų  vienoje iš  šalių - Kinijoje.

 Atkreiptinas dėmesys į tai, kad didžiausių pasaulio uostų sąrašas gali nuolat kisti. Taip yra dėl tos priežasties, kad  tiek pasaulyje, tiek kiekvienoje  šalyje vyksta ekonominio vystymosi procesai ir tai įtakoja  jūrų krovinių gabenimo bei komercinio tinklo plėtros apimtis. Kinija šioje srityje  ir jūrų uostų sektoriuje yra viena iš pirmaujančių.

Žemiau matome 10 iūrų uostų sąrašą, vertinamų kaip didžiausiais pasaulio jūrų uostais:

 

1. Shanghai (China): 

sipg

Turėdamas  penkias darbo zonas, Šanchajaus uostas tapo didžiausiu uostu pasaulyje, pralenkdama Singapūro uostą. Tik  per šiuos metus Šanchajaus uoste, kuris turi ir jūros, taip pat upių uostą,  buvo perkrauta apie 29 mln. TEU krovinių.

Šanchajaus uostas yra didelio  ekonominės veiklos aktyvumo srityje. Šis uostas dar ženkliai pagerino  ekonominę padėtį  Zhejiang, Jiangsu ir Henan Jangdzė  regionuose.

 

 

2. Ningbo-Zhoushan (China): 

Suformuotas apjungiant  Ningbo  ir Zhoushan uostus  2006 metais.  Ningbo-Zhoushan uostas yra antras pagal dydį pasaulyje jūrų uostas.

Maitinamas trijų upių – Jangdzė,  Yong ir Qaintang. Tikimasi, kad uosto plėtrai  turė didelį postūmį naujo Jintang Dapukuo  terminalo statyba,  kurį sudarys  penkios  krantinės. Statybą tikimasi užbaigti 2014 metais.

 

 

3. Singapore (Singapore): 

Anksčiau buvo vertinamas  kaip didžiausias uostas pasaulyje. Dabar  Singapūro uostas  nukrito porą vietų žemiau  ir dabar užima trečią vietą toje pačioje kategorijoje. Singapūro uostas vaidina labai svarbų vaidmenį  Singapūro ekonomikoje ir kaip svarbus Singapūro reeksporto rinkos lyderis.

 Singapūro  uostas  apjungia daugiau nei  su 600 uostų, esančių  daugiau nei 100 šalių. Kalbant apie šio uosto pajėgumus, pažymėtina, kad jis praleidžia  penktadalį  pasaulio krovinių konteinerių  ir beveik 50% pasaulio naftos tiekimo tranzito.

 

 

4. Rotterdam (The Netherlands): 

Tik  vienas iš Europos jūrų uostų - Roterdamo uostas pateko į didžiausių pasaulio  jūrų uostų sąrašą ir jame užėmė ketvirtą vietą.

 Apie  42 metus,  tarp 1962 ir 2004 metų  jis  buvo pralenkęs  Singapūre ir Šanchajaus uostus šiame sąraše. Roterdamo uostas yra pats  didžiausias uostas visoje Europoje.

 5. Tianjin (China): 

Pastatytas ant  upės Haihe kranto, Tianjin uostas užima penktąją  vietą didžiausių pasaulio uostų sąraše. Šiuo metu jis yra jungia  daugiau kaip 400 uostų, esančių  beveik 200 šalių visame pasaulyje. Numatoma, kad  šis skaičius išaugs per ateinančius ketverius metus. Tianjin uostas yra trečias pagal dydį uostas Kinijoje ir vienas didžiausių uostų šiaurinėje šalies dalyje.

 

 

 6. Guangzhou (China): 

Didžiausias jūrų  uostas Pietinėje  Kinijos  dalyje - Guangžou uostas turi ryšį su daugiau nei 300 uostais beveik 100 pasaulio šalių. Uostas, tarsi ekonominis saitas, sujungia   Guangxi, Yunnan, Hunan ir Jiangxi regionų pramonę. Huangpu uostas taip pat yra, Guangzhou uosto dalis.

 

 

7. Qingdao (China): 

Prie Geltonosios  jūros, Shandong pusiasalyje įsikūręs, Čingdao uostas yra septintas  10 didžiausių jūrų uostų sąraše. Čingdao uostas sieja  daugiau nei 450 uostų, esančių  daugiau nei 130 šalių.

 

 

8. Qinhuangdao Port (China):

 

Beveik tris dešimtmečius veikiantis  Qinhuangdao uostas yra daugiausia žinomas dėl  jo anglių transportavimo šalyje. Ir šiuo metu pagal statistiką uostas yra didžiausias anglies transportuotojas šalyje ir pasauliniu mastu. Anglies pervežimai sudaro beveik 50% tarp Šiaurės ir Pietų  gabenamos anglių  apimties.

 

 

9. Hong Kong (China): 

Devintuoju pripažintas  didžiausių pasaulyje jūrų uostų sąraše, Honkongo  uostas yra  Pietų Kinijos jūroje. Natūralus uostas.  Honkongo  uostas ženkliai  prisidėjo plėtojant  Honkongo miesto ekonomiką. 2010 metais jo apyvarta  sudarė 23,7 mln TEU krovinių.

 

 

10. Busan (South Korea): 

 

Busan uostas, taip pat žinomas kaip Pusan yra ne tik Pietų Korėjos didžiausia uostas, bet  ir antras pagal dydį miestas. 10-asis pagal dydį uostas pasaulyje, Busan uostas įsikūręs prie Naktong upės  ir sudaro pagrindinę komercinę magistralę  tarp Ramiojo vandenyno ir  Eurazijai  priklausančių šalių.

Busan Port institucijos  numato  jį  išpėsti  pastatydamos  naują uostą New Busan Port vardu ir išvystyti   Pusan uosto veiklą. Naujojo uosto statyba  numatyta  užbaigti  iki 2015 m.

(pagal http://www.marineinsight.com/)

Papildoma informacija